Сторінки

Педагогічне кредо:«Найбільша радість – це радість здоланих труднощів та досягнутої мети»

середа, 13 лютого 2019 р.


ОБЕРЕЖНО, КІР!

Кір – це захворювання, яким можна заразитися повітряно-крапельним шляхом при будь-якому контакті з хворою дитиною. Характерні прояви кору - лихоманка, слабкість, млявість, головні болі, мелкопятністая висип, кон'юнктивіт і нежить.
Джерелом захворювання може бути тільки хвора людина. Особи, які не щеплені проти кору та не хворіли, протягом усього життя досить сприйнятливі до захворювання. Якщо в сім'ї декілька дітей, на час хвороби одного з них всіх інших слід надіслати для проживання в інше місце. Після перенесеної інфекції формується стійкий імунітет, тому повторні захворювання на кір трапляються рідко. Після щеплення імунітет менш тривалий. Інкубаційний період хвороби – від дев'яти до одинадцяти днів.
Симптоми кору у дітей
У перший день виявляються початкові ознаки кору. Температура підвищується до показників у 38-39 градусів. Відзначаються першіння в горлі, кашель, млявість, іноді кон'юнктивіт, боязнь світла. На другий-третій день температура знижується. Цей період триває до чотирьох днів, у підлітків може бути більше.
Один з яскравих ознак кору - слизова оболонка рота стає плямистої і яскраво-червоною. Утворюється корева висипка, яку супроводжує підвищення температури тіла. Спочатку висип з'являється за вухами, потім на обличчі, дуже швидко поширюється на шию і верхню частину грудей. Надалі вона переходить на тулуб, стегна, поверхню рук і ніг. Висипання представляє собою дрібні папули рожевого кольору - вузлики або піднесення на шкірі без водянистого змісту. Вже через кілька годин ділянку шкіри навколо них червоніє. Потім все зливається у великі плями з нечіткими краями з папулой в центрі.
На четвертий день висип зберігає свій колір. Зникає вона в тій же послідовності, у якій виникла. Її елементи схильні до злиття і утворення складних фігур. Але навіть при дуже сильної висипки можна знайти ділянки нормальної шкіри. Через три-чотири дні висип блідне, а на її місці залишаються плями бурого кольору - пігментація. При наявності геморагічних перетворень висипки вона особливо виражена і зберігається протягом тривалого часу. Надалі на місці висипу утворюється висівкоподібному лущення. Відзначається сильний кон'юнктивіт, іноді з гнійним відділенням, яке склеює вії вранці. Деякі хворі скаржаться на болі в животі, зміни стулу.
Кір має одну особливість: навіть після повного зникнення проявів хвороби відновлювальний процес в організмі не закінчується. Перехворіла досить довго може відчувати підвищену стомлюваність, млявість, іноді дратівливість. Кілька тижнів або навіть місяців після кору загальний імунітет ослаблений, внаслідок чого можлива нова інфекція. Крім цього, знижується імунітет до тих захворювань, проти яких дитині було зроблено щеплення. Тому в період одужання важливо оберігати його від інфекцій.
Лікування кору
Якщо ви помітили у дитини симптоми кору, покладіть його в ліжко і зателефонуйте до лікаря. Обов'язково слід виключити всі контакти з дітьми, особливо тими, які не щеплені. Можна дати жарознижуючий засіб, але категорично не можна антибіотики, так як відносно вірусу кору вони не ефективні. Тільки лікар може призначити антибактеріальні препарати, найчастіше це робиться при розвитку ускладнень. Висип обробляти не потрібно. Досить вмивання водою кімнатної температури. Купати хворого можна, коли нормалізується температура тіла, висип пігментується. До цього ж часу рекомендований постільний режим.
Як правило, лікування проводиться вдома. Госпіталізують тільки тих хворих, у яких виникли ускладнення. На час гарячкового періоду рекомендується абсолютний спокій. Ліжко потрібно поставити головою до вікна, щоб світло не потрапляло в очі. Дитині слід давати багато рідини, фруктових соків, вітаміни, якщо є наполеглива сухий кашель - відхаркувальні засоби.
Найнадійніший спосіб не допустити захворювання на кір - імунізація живою вакциною. Щеплення гарантує захисний ефект приблизно п'ятнадцять років. Першу вакцинацію дітям проводять в один рік, другу - у віці п'ятнадцять-вісімнадцять місяців.
 Ускладнення кору
Найчастіше ускладнення зустрічаються у дітей до п'яти років або у дорослих старше двадцяти років. В основному це запалення середнього вуха, бронхопневмонія, ларингіт, запалення шийних лімфовузлів, енцефаліт, сліпота. Ускладнення кору зустрічаються часто, тому лікування обов'язково повинне проводитися при спостереженні лікаря.


Немає коментарів:

Дописати коментар